Bir çok kadında zamanla genital bölgede renk koyulaşması, esmerleşme ve düzensizleşme oluyor.Lazerle genial alan beyazlatması ile uygulana genital bölgede renkte açılması, pembeleşme ( daha doğal renge dönüşme ) beyazlatma sağlanabiliyor.


WHATSAPP BİLGİ

Lazerle Genital Bölge Renk Açma

Dış genital alanlarda yani dış dudak ve iç dudakta ve vulvar bölgede zamanla değişik nedenlerden dolayı renk koyulaşması, kararma ve bölgesel lekelenmeler olabiliyor. Kadınlarda sık görülen bir problem olan bu sorun için Lazerle Genital Bölge Renk Açma işlemi uygulanıyor.
Dış genital bölge neden koyulaşıyor ?
⦁ Estrojen hormonu arttıkça genital bölge koyulaşıyor.
⦁ Güneş ışınları dış genital bölgeyi koyulaşıyor.
⦁ Koyu renkli cilde sahip olan esmer tenli kadınlarda bu sorun daha belirgin
⦁ Gebelik dönemi
⦁ Doğum kontrol hapı kullanımı ( Oks kullanımı )
⦁ Polikistik over sendromu,hormon bozuklukları
⦁ Genital bölgenin ağda ya da lazer ile epilasyonu

Lazer İle Genital Bölge Renk Açma Neden Yapılıyor?
Genital bölgedeki renk koyulaşmaları kadınları psikolojik olarak etkiliyor. Özellikle cinsel ilişkide özgüven eksikliğine yol açabiliyor. Dış dudaklardaki renk koyulaşmaları iç dudaklarda da renk ve biçim sorunlarıyla beraber olabiliyor. İç dudaklara labioplasti yapılırken aynı seansta dış dudaklara da lazer ile renk açma yapılabiliyor.
Lazerle renk açma yapıldığında işlem sonrası alttan gelen açık renkli doğal pembe doku, koyu renkli alanın yerine geliyor.

Lazer ile Genital Bölge Renk Açma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Lazer ile yapılan renk açma tedavileri ortalama olarak 20 dakika sürüyor. Lokal anestezi ya da Sedasyon anestezisi ile yapılıyor. Lazer ile renk açma işleminde ana prensip sorunlu melanosit hücrelerini yok ederek doğal rengi yeniden sağlamak. Tek seansla ile % 40 renk açılması sağlanıyor ve memnuniyet verici sonuçlar alınıyor.