Genital estetik sadece ameliyatla yapılan bir işlem olmaktan çıkarak ameliyatsız estetik ile bilinen lazer tekniği ile sık tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Teknoloji çağının getirisi olan lazer, jinekoloji alanında da etkili biçimde kullanılmaya başlanmış ve genital estetik için yeni lazer başlıkları ise bu işlemin artmasında en etkili rolü oynamıştır. Lazer ile genital estetik neden bu kadar tercih ediliyor buna değinelim. Ameliyat sonrası ortaya çıkan ağrılı süreç ve iyileşme süreci minimum seviyeye inmesi, herhangi bir kesi işleminin yapılmaması, işlem sırasında herhangi bir ağrı meydana gelmemesi, işlem sonrası dinlenmeye gerek duyulmaması gibi sonuçlar lazer ile genital estetik işlemlerinin tercih edilmesini arttırıyor.
Lazerle yapılan genetik işlemler neler onlara göz atalım.
  Vajina Beyazlatma: Genital bölgede zamanla koyulaşma meydana gelmektedir. Bu koyulaşmaya lazer epilasyon ya da hormonel yapılar neden olmaktadır. Lazer ile buradaki koyulaşma giderilir. Lazer ışığı ile koyu renge bürünmesine neden olan melanosit hücreler tahrip edilip beyazlama sağlanır. İşlem ortalama 15 ile 20 dakika arasında sürmektedir.
Vulvar Sıkılaştırma: Kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan işlemdir. Ortalama 20 dakika sürmektedir.
Vajina Daraltma: Vajina; doğum, yaş, cinsel ilişki ve kiloya bağlı olarak genişlemekte ve deforme olmaktadır. Bu deforme olan kısımları lazer ışınları ile sıkılaştırma yapılmaktadır. Ağrısız ve kısa süren bu operasyon sonrasında birçok hastanın dile getirdiği cinsel haz alamama duygusu ortadan kalkmaktadır. 
Vajinal Rugasyon: Cinsel ilişki sırasında hazzı arttıran noktalardan biri de ruga adı verilen katlantılardır. Lazerle yapılan uygulama ile silinen ruga katlantısı tekrar ortaya çıkarılır.
 Genital Siğil Tedavisi: Siğilleri yakma ve dondurma işlemidir. Tek seans ile acı hissetmeden ve ağrısız siğiller yok edilir.

https://www.youtube.com/watch?v=osyrTtpY6xU

WHATSAPP BİLGİ