Kadınlar kendilerini her anlamda iyi hissetmek isterler. Çeşitli nedenler sonucu kadınların vücutlarında istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Estetik hayatımızın her alanında yer almaktadır. Genital estetik son zamanlarda her kadının başvurduğu operasyonlar arasında yer almaktadır.
Genital Estetik Nedir?
Genital yapıyı oluşturan bölümler;
• Vagen
• Büyük dudaklar (Labium majus)
• Küçük dudaklar (Labium minus)
• Kızlık zarı (Hymen)
• Dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis)
Genital bölgeyi oluşturan bu bölümlerde ortaya çıkan şekil bozukluklarını gidermek için yapılan operasyonlara denir. Genital estetik; 18 yaşını doldurmuş, kendi iradesi ile bu işlemi yaptırmak isteyen bütün kadınlara gerçekleştirilir. Genital bölge estetiği daha çok vajinasından rahatsız olan kadınlar tarafından yaptırılmaktadır. Bekar kızlarda ise kızlık zarına herhangi bir zarar vermeden yapılan operasyonlar vardır. Labioplasti ve lazerle genital beyazlatma dış müdahaleler arasında yer almaktadır ve kızlık zarına herhangi bir zararı yoktur
Genital Estetik Uygulamaları
Vajina Daraltma (Vajinoplasti): Vajinada zaman içerisinde ve doğumlara bağlı genişlemeler meydana gelmektedir. Cerrahi müdahale ile genişleyen doku yapısı alınarak daraltma işlemi yapılmaktadır.
Labioplasti (İç Dudak Estetiği): Vajinada yer alan iç ve dış dudaklarda sarkma meydana gelmektedir. Bazı durumlarda dışarıdan belli olacak derecede sarkmalar oluşur ve bu durumda labioplastiye başvurulur. Bu müdahale ile sarkmış dudaklar toparlanır ve içi boşalmış dudaklara ise dolgu yapılır.
Hudoplasti: Klitoris üzerindeki fazla dokunun çıkartılması işlemidir.
Vulva Beyazlatma: Lazer cihazlarıyla vulva cilt tonunun açılmasıdır.
Klitoris Estetiği: İstenilen boyutta olmayan klitoristi küçültülmesi ameliyatıdır.
G Noktası Enjeksiyonu: G noktasının duyarlılığını arttırmak için yapılır.
Himenoplasti: Kızlık zarı dikimi işlemidir.

Fiziksel ve estetik kaygılar cinsel hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Kadınlarda sanılanın aksine bu durum ciddi özgüven eksikliklerine sebep olmaktadır. Genital estetik ile kadınların kendilerine olan güvenleri artmakta ve cinsel isteklilik, haz duygusunda artış olmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=osyrTtpY6xU

WHATSAPP BİLGİ

https://www.youtube.com/watch?v=vU9a58oQjdIhttps://www.youtube.com/watch?v=ZevP7JYGVVEhttps://www.youtube.com/watch?v=G1SHbCWQdXw