Genital estetik, vajina ve vajina ile ilişkili bütün dokuları ilgilendiren bir işlemdir. İşlemler sonucu sadece estetik kaygılar giderilmez hastanın kendine olan güveni de artar. Hem cinsel hayatı hem de kişinin psikolojisini olumlu yönde etkileyen bu işlemlere verilen genel isime Genital Estetik işlemi bir diğer adıyla ise Kozmetik Jinekoloji denilmektedir.
Çoğu kadın zaman içerisinde vajinasında meydana gelen sarkmalar, renk değişimi, birçok doğum sonrası ve cinsel ilişki sonrası meydana gelen vajina genişliği sonucu ilişki esnasında haz alamama gibi nedenlerden dolayı cinsel isteksizlik yaşamaktadır. Bu gibi durumlardan rahatsız olan kadının kendi cinsel organını estetik bulmaması nedeniyle genital estetiğe başvurulur. Genital estetik bazında en çok başvurulan işlemler vajina beyazlatma, iç dudak sarkıklığının giderilmesi, vajina daraltmadır.
Orgazm olamamaktan kaynaklı soeunların çözümünde ise; G noktası büyütme, klitorist hudoplasti ( iri olan klitoristin küçültme işlemidir.) ve labioplasti işlemleri yapılmaktadır. Bakire hastalarımızın  genellikle başvurduğu işlemler; labioplasti ( iç ve dış dudakların düzeltilmesi) ve genital beyazlatmadır. Kızlık zarı vulvanın 3-4 cm içerisinde yer almaktadır. Labioplasti ve genital beyazlatma da dış genital alanda gerçekleştiği için kızlık zarına herhangi bir zarar vermemektedir. Bunun dışında bekar kızlarımız daha çok doğuştan gelen sorunlar nedeniyle genital estetiğe başvurmaktadır.

Genital estetik kendi hür iradesiyle kliniğe gelen ve 18 yaşını doldurmuş tüm hastalarımıza yapılmaktadır.


WHATSAPP BİLGİ