https://www.youtube.com/watch?v=HGjjN87epbY

Genital bölgede kasıklara çok yakın duran, dışları tüylü normal deriyle kaplı olan dudaklar dış dudak; iç dudaklar ise, dış dudaklardan hemen sonra, vajina girişine yakın duran ve normal deriyle kaplı olmayan, pembe vajina dokusuna sahip, daha küçük olan iç dudaklardır. İç dudakların yerini öğrendiğimize göre şimdi de bu bölgede nasıl sorunlar oluyor da ameliyat gerektiriyor biraz bundan bahsedelim.
Labioplasti operasyonları kadınların sıklıkla tercih ettiği operasyonlardan bir tanesidir. Labioplasti ameliyatı genellikle doğuştan gelen ya da ergenlik çağı ile genişleyen, uzayan, kararan, sarkan iç dudakların kesilerek küçültülmesi ve doğal bir görünüme kavuşturulması için yapılan estetik bir ameliyattır. Bu işlem hastane ortamında cerrahi olarak yapılabilmektedir.
Labioplasti ile ne gibi bozukluklar düzeltilebilir?
En sık karşılaştığımız bozukluklardan bir tanesi, iç dudak sarkmasıdır. İç dudaklar aşağı doğru sarkar ve bu görüntü çoğu kadını rahatsız eder. Çünkü kıyafetlerden de dışarıdan bakıldığında anlaşılacak boyutta olan bu görüntü kişiyi psikolojik olarak etkilemektedir. Aynı zamanda cinsel hayatı da olumsuz etkileyen bu durum cerrahi bir işlem ile doğal bir görünüme kavuşturulur. Bu estetik işlemi için tek yapmanız gereken muayene olarak doktorunuza yaşadığınız sorunları anlatmanız ve sonrasında kontrol ile yapılacak işlemin size anlatılarak ameliyat için doktorunuzla beraber gün belirleyerek kısa sürede bu durumdan kurtulabilirsiniz.
Ameliyatta yapılacak olan işlem; iç dudaklardaki sarkan, kararan koyu renkli alan kırışık olan o bölgenin estetik bir şekilde kesilmesidir.

Whatsapp Bilgi Hattı

iç Dudak Estetiği

Labioplasti (iç dudak estetiği) nedir?

Labioplasti; tüm dünyada genital estetik ameliyatlarının başında yeralıyor. Labioplasti ameliyatına eş zamanlı yapılan Klitoral Hudoplasti ameliyatı Labioplasti ameliyatına eklendiğinde vajina girişi daha düzgün, simetrik doğal renkte ve pürüzsüz görünüme kavuşuyor.
Labioplasti ( iç dudak estetiği ) genital iç dudakların sarkık, büyük, koyu renkli ya da kırışık olmaları durumunda özel yöntemlerle cerrahi olarak küçültülmesi, simetrik ve güzel görünüme kavuşturulması için yapılıyor.

Labiumlarda ( İç dudaklar) estetik açıdan sorunlu dudaklar nasıl olur?
⦁ İç dudakların normalden büyük veya sarkık:  İç dudakların görünmemesi, üzeri tüylerle kaplı dış dudakların içerisinde kalması ve estetik, hoş bir görünüme kavuşması. 
olması
⦁ Asimetrik iç dudaklar
⦁ Kalın ve büyük dudakların dışına taşan iç dudaklar
⦁ İç dudakların birleşim yerinde üstte ya da altta koyu renkli kabarıklıkların olması
⦁ İç dudakların ( Labium ) renk koyulaşmaları ve kenarlarında tahrişe bağlı pürüzlü ve girintili çıkıntılı yapı oluşması
Neden Labioplasti? ( İç dudak Estetiği )
⦁ Büyük ve sarkık iç dudaklar iç çamaşırına takılılıyor
⦁ Bikini tayt giyildiğinde belirgin kabarıklık ya da dışarı taşıyor ve dikkat çekiyor
⦁ Genital bölgenin nemli kalıyor ve bu yüzden sık mantar enfeksiyonları geçiriliyor, kötü koku oluşturabiliyor.
⦁ Renk koyulaşması ve düzensiz tırtıklı yapı cinsel ilişkide estetik açıdan kötü gözükebiliyor ve bu durum kişileri psikolojik yönden olumsuz etkiliyor ve özgüven eksikliği yaratıyor
⦁ Cinsel ilişki sırasında büyük hacimli dudakların gerilmesi ilişkide ağrıya sebep olabiliyor.

Labioplasti tercihi olan hastaların neredeyse tamamının ameliyatlardaki beklentisi aynıdır ‘Barby bebek’ vajinasında labioplasti sonrası kalan iç dudaklar yok denecek kadar az. Hibrit vajinada ise iç dudaklar küçültülüyor ancak daha doğal bırakılıyor.
Kişinin isteğine ve iç dudak yapısına göre farklı teknik ve şekillerde labioplasti uygulamaları mevcut.
Labioplasti ameliyatında başarıyı etkileyen unsurlardan en önemlileri;
Kişinin isteği gözönünde bulundurarak Labioplasti ameliyatını uzman ve tecrübeli bir ekibin iyi kalite iplikler kullanarak doğru teknikle yapması ve Labioplasti sonrası doğru bakım yapıldığında; iz kalmadan çok doğal ve yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=TbZPsJmHijk