Pubis, genital bölgenin üst kısmında, kasığın alt bölgesindeki yüksek ve üzerinde kıl bulunan bölgedir. Mons pubis, pubis tepesi, kasık höyüğü ve venüs tepesi gibi birçok adı vardır. Pubis tepesi, yani o bölgedeki yağ dokusu kasık kemiğine ve eklemlerine dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı korumaktadır.
Pubis Estetiği (Monsplasti) Hangi Durumlarda Uygulanır ?
Pubis tepesi bazı kadınlarda normaldan biraz fazla belirgin olabilmektedir. Özellikle mayo, bikini ve tayt giyildiğinde bu şişkinlik kadınları estetik açıdan rahatsız etmektedir. Doğum, kilo alımı, hamilelik gibi nedenler pubis bölgesinin genişlemesine neden olmaktadır bu da kadınlarda hem estetik açıdan kaygı oluşturmakta hem de pubis bölgesi sarkmaya başladığında idrara çıkma problemleri oluşturmaktadır. Bu nedenlerden dolayı pubis estetiğine sıkça başvurulmaktadır.
Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?
Üç şekilde gerçekleşmektedir:
1. Cerrahi işlem: Kasık germe ya da karın germe operasyonlarında bu işlem gerçekleştirilir. Lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanır. Alınacak doku az ise lokal anestezi ( sınırlı uyuşturma) eğer alınacak doku fazla ise ve karın germe gibi bir operasyonla birleştiriliyorsa genel anestezi yapılmaktadır.
2. Lipsuction: Pubis bölgesinden yağ alım işlemi yapılırken kullanılır. Klasik lipsuction işlemi ile yağ alımı gerçekleştirilmektedir. Pubis bölgesinde sarkma olmaması durumunda lupsuction yöntemine başvurulur. Sarkma varsa şayet cerrahi işleme başvurulması gerekmektedir. Lupsuction işlemi sonrası hasta 1 ay korse takar ve ağır iş, spor 1 ay yasaklanır.
3. Lipoliz: Sık kullanılan işlem değildir. Pubis üzerinden cilt altına yapılan bazı enjeksiyonlar ile cilt altı yağın eritilmesidir.
Pubis estetiği, diğer genital estetiklerle; vajina daraltma, labioplasti ve dış dudak yağ enjeksiyonu ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


WHATSAPP BİLGİ